همه چیز در مورد شهرک چیتگر؛ از امکانات تا قیمت‌ها در دیوار

هر کدامشان چند نام دارند؛ شهرک چیتگر یا امام رضا، دریاچه چیتگر یا دریاچه خلیج فارس. همگی در غرب‌ پایتخت، در بهترین آب و هوا و در منطقه‌ای که حالا مرکز توجه است واقع شده‌اند: منطقه ۲۲ شهرداری تهران. اگر بخواهیم دقیق‌تر شویم، شهرک چیتگر در ضلع غربی دریاچه چیتگر قرار گرفته و واحدهای مسکونی آن تا به اینجای کار بیش از دو هزار عدد، گزارش شده است.

بازار ایران – با توجه به پروژه‌های تعریف شده برای خانه‌ها و برج‌های این شهرک و موقعیت جغرافیایی آن که نزدیک به مگامال، ایران مال، دریاچه خلیج فارس، پارک چیتگر، باغ ملی گیاه‌شناسی و … است، شهرک چیتگر به همین زودی‌ها به یکی از لوکس‌ترین شهرک‌های کشور تبدیل می‌شود. در سایت دیوار و در بخش املاک این سایت، شهرک چیتگر آگهی‌های زیادی به خود اختصاص داده است و به همین دلیل، باید بیشتر از این محدوده سخن گفت.

دسترسی، اگر اولین معیار انتخاب خانه نباشد یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها است. شهرک چیتگر یا همان امام رضا بر روی نقشه، بین اتوبان همت و حکیم قرار گرفته است.

چنانچه بخواهیم موقعیت شهرک را دقیق‌تر توصیف کنیم، باید بگوییم در شمال آن اتوبان همت و در در جنوب آن اتوبان حکیم به چشم می‌خورد؛ البته بخش‌هایی از این شهرک از حکیم هم عبور کرده‌اند.

بنابراین مجاورت با این دو اتوبان اصلی، خیال اهالی شهرک را تا حدودی راحت کرده است. مترو ایران خودرو و تاکسی‌هایی که تا شهرک می‌آیند از یک سو و همسایگی با محله دهکده المپیک از سوی دیگر، از نظر دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی نیز شهرک چیتگر را در وضعیت قابل قبولی نشان می‌دهد.

احتمالا کسانی که اقامت در این محدوده به سرشان زده، به فکر آب و هوا هم هستند. شهرک چیتگر از این نظر حرف ندارد؛ همسایگی با پارک چیتگر، دریاچه مصنوعی، پارک ملی گیاه‌شناسی و قرار گرفتن در مسیر اصلی باد، این منطقه را با آب و هوایی فوق العاده روبرو می‌کند.

نکته بعدی، امنیت شهرک است. توریستی بودن محدوده از یک طرف و نوع ساخت آپارتمان‌ها، خانه‌ها و برج‌های شهرک با نورپردازی ویژه، این شهرک را همواره روشن و زنده نگه می‌دارد. از فضای سبز هم چیزی نگوییم بهتر است؛ اقامت در شهرک چیتگر مساوی است با زندگی در ییلاقات تهران، یک سفر دائمی.

شهرک چیتگر چند پهنه دارد، A، B، C و پهنه D که کلنگ‌های ساخت و سازش تازگی‌ها زده شده است. هر پهنه برج‌ها و خانه‌های مخصوص خود را دارد. در سایت دیوار می‌توانید از قیمت‌های هر کدام کسب اطلاع کنید.

برای مثال در این سایت آپارتمانی 190 متری، نوساز و کلیدنخورده، سه خوابه با امکاناتی از قبیل دو لاین آسانسور، دو راه پله مجزا، سه خواب مستر و چشم‌اندازی فوق العاده با 100 میلیون تومان ودیعه و ماهیانه 6 میلیون و 500 هزار تومان اجاره آگهی شده؛ این برج در پهنه A شهرک چیتگر قرار گرفته است.

قیمت خرید خانه در شهرک چیتگر با توجه به امکانات و موقعیت این شهرک، معقول به نظر می‌رسد. مثلا در سایت دیوار 98 متر خانه‌ای سه خوابه در نزدیکی‌های دریاچه یک میلیارد و 260 میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ هر متر آن حدودا 12 میلیون و 800 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

البته در میان موارد این سایت، می‌توانید موردهای در حال ساخت را هم پیدا کنید. به عنوان مثال در پهنه B این شهرک، برج G4بال غربی که موعد تحویل آن اسفند 98 است، با کمتر از قیمت واقعی بازار آگهی شده است؛ واحدی 140 متری، دو خوابه و هر متر آن 7 میلیون و 400 هزار تومان می‌ارزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *