مزایای ایده همراه اول در حذف قبض‌های کاغذی

چرا باید به قبض‌های کاغذی نه بگوییم؟

جایگزینی قبض‌های قبض‌های کاغذی با الکترونیک، یکی از راه‌کاری موثر در حفظ محیط زیست و کاهش هزینه‌های جاری کشور است که اپراتور همراه اول به کمک میلیون‌ها مشترک خود از سال 93 تاکنون اجرا کرده‌ است.

بازار ایران – ایده حذف قبض‌های کاغذی نخستین‌بار توسط همراه اول و از طریق تبلیغات گسترده‌ای که این شرکت انجام داد، سر زبان‌ها افتاد، اما امروز با توجه به معضل تامین کاغذ و هزینه‌های سرسام‌آور آن، به نظر می‌رسد بخش‌های دیگر  کشور از جمله شرکت مخابرات، برق، گاز  و آب نیز باید به سمت حذف قبض‌های کاغذی پیش بروند.

تجربه همراه اول در حذف قبض‌های کاغذی طی 6 سال اخیر حاکی از صرفه‌جویی چند ده میلیارد تومانی و در عین حال قطع نشدن ده‌ها هزار درخت است. درختانی که به‌طور مستقیم در تلطیف هوا و تولید اکسیژن نقش مهمی دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اخیرا بر افزایش کاربردهای دولت الکترونیک و تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود مانند اپلیکیشن و پیامک در همین راستا خبر داده است.

آن‌طور که آذری‌جهرمی گفته، جدول زمان‌بندی حذف قبوض کاغذی با دستور رئیس جمهور تهیه شده و در فاز اول شرکت مخابرات ۴۵ روزه ۳۵ میلیون قبض دوره‌ای را حذف می‌کند و در فاز بعد قبوض آب و برق تا اردیبهشت سال آینده حذف می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین اظهار داشته که برای حذف قبوض کاغذی با دستگاه‌های مختلف وارد مذاکره شده‌ایم و برای این کار با وزارت نیرو، مخابرات، نفت و شهرداری همکاری خواهیم کرد.

به نظر می‌رسد تجربه موفق اپراتور اول و صرفه‌جویی صورت گرفته باعث شده تا وزارت ارتباطات و دولت نیز درصدد استفاده از این ایده برای سایر دستگاه‌ها باشند.

آن‌طور که بررسی‌ها نشان می‌دهد از زمان اجرای کمپین همراه طبیعت همراه اول تاکنون بیش از 17 میلیون و 586 هزار مشترک به این طرح پیوسته‌اند و طی 6 سال اخیر 46 هزار و 665 درخت از طریق اجرای موفق این کمپین حفظ شده‌اند.

همین تعداد درختانی که تبدیل به کاغذ قبض‌های موبایل همراه اول نشده‌‌اند، اکسیژن لازم برای تنفس حداقل 186 هزار نفر در یکسال را تامین می‌کنند!

کاشت و حفاظت از گونه‌های گیاهی

همراه اول به‌دنبال صرفه‌جویی‌های صورت گرفته از طریق اجرای طرح مذکور، همکاری‌هایی با «باغ گیاه‌شناسی» داشته و با ایجاد فضای اختصاصی در قطعه نمایشی و آموزشی باغ گیاه شناسی، نسبت به کاشت و حفاظت از 358 گونه و کاشت نزدیک به 3 هزار درخت اقدام کرده است.

 

چطور از دریافت قبض کاغذی انصراف بدهیم؟

برای پیوستن به کمپین حذف قبض‌های کاغذی همراه اول کافی است یکی از روش‌های زیر را انجام دهید.

درگاه USSD درگاه پیامکی 009810 یا +9810
  شماره‌گیری کد دستوری   *10*1141# ارسال عدد 1141 به سرشماره پیامکی 009810 یا +9810
 ارسال عدد 1 به سرشماره پیامکی 990009
استفاده از اپلیکیشن یا سایت “همراه من”

 

روش‌های جایگزین برای آگاهی از صورتحساب

اگر شما هم به کمپین حذف قبض‌های کاغذی همراه اول پیوسته‌اید، جهت دریافت جزییات صورتحساب از طریق پیامک حرف G و از طریق ایمیل حرف E را به سر شماره پیامکی 990009 ارسال کنید و یا به اپلیکیشن یا سایت “همراه من” به نشانی my.mci.ir مراجعه کنید.

1- مراجعه به سایت billing.mci.ir

2- ارسال G یا M به 990009

3- تماس با سامانه اطلاع‌رسانی 9990

4- ارسال عدد 111 به سرشماره پیامکی 009810 یا +9810( ارسال عدد 111 برای صورتحساب پایان دوره و 112 برای صورتحساب میان‌دوره)

5-  #111*10* برای صورتحساب پایان دوره و #112*10* برای صورتحساب میان‌دوره  یا شماره گیری کد دستوری #2*1*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *