تهران، آزمایشگاه پروژه‌های هوشمند شهری می‌شود

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران گفت: تهران به شهری برای آزمون پروژه‌های هوشمند تبدیل می‌شود و تا سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰۰ پروژه هوشمند شهری اجرا می‌شود.

بازار ایران – محمد فرجود، پروژه‌های مرتبط با برنامه “تهران هوشمند” را در دو دسته سرویس‌های شهروندی و خدمات درون شهرداری تهران تعریف کرد و گفت: شهر تهران تبدیل به شهری برای آزمون پروژه‌های هوشمند خواهد شد و 100 پروژه هوشمند شهری به‌صورت پایلوت تا 1400 عملیاتی می‌شود، در این زمینه برنامه‌ریزی کاملی انجام شده است تا فرآیند فعالیت‌ها براساس برنامه‌هایی که طراحی شده انجام شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا “سامانه تهران من” دچار اختلال است، گفت: بیش از 20 سامانه کشوری از جمله شهرداری، پلیس، ثبت اسناد و املاک به سامانه” تهران من” وصل هستند و یکی از بزرگترین سامانه‌های کشور است و 1 میلیون و 800 هزار نفر حقیقی و حقوقی در آن ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران خاطرنشان کرد: به هر حال در دوره ثبت‌نام با توجه به حجم زیاد مراجعه که در تیرماه داشتیم و عمدتاً به‌خاطر اتصالاتی که این سامانه به سایر سامانه‌ها داشت بعضاً در برخی از موارد دچار اختلال بود که این مورد نیز برطرف شده است و سامانه” تهران من” جزو بهترین سامانه‌های کشور است.

وی افزود: بحث طرح ترافیک خبرنگاری و همچنین کارت بلیت خبرنگاری به سامانه ارتباطی ندارد و در واقع در این سامانه محدودیتی برای ثبت‌نام شهروندان برای استفاده از خدمات مورد نظرشان وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران تصریح کرد: اگر مواردی و اختلالاتی وجود دشته باشند شهروندان می‌توانند از طریق شماره 137 تماس برقرار کرده و یا از طریق سامانه اختلالات را ثبت و پیگیری کنند ما کاملاً آماده پاسخگویی هستیم و هر روز تعداد بسیاری از افراد از سامانه استفاده می‌کنند و بیش از 1 میلیون و 800 هزار نفر از آن استفاده می‌کنند.

فرجود تأکید کرد: موضوعات محتوایی اعم از اشتباه کد ملی از مواردی است که شهروندان می‌توانند آن را پیگیری کنند.

 منبع: تسنیم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *