رونمایی از سامانه خدمات بانکی برای نابینایان در بانک اقتصادنوین

در آستانه روز عصای سفید، سامانه خدمات بانکی نابینایان که با هدف تسهیل دسترسی خدمات برای نابینایان گرامی طراحی شده است، در شعبه میدان هفت‌‌تیر بانک اقتصادنوین رونمایی شد.

اخبار بازار – به گزارش اخبار بازار به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین؛ در آیین رونمایی این سامانه که با حضور محمد ربیع‌‌زاده معاون کسب‌‏وکار بانک، نمایندگانی از انجمن نابینایان و جمعی از مشتریان نابینا در شعبه میدان هفت‌‌‌تیر برگزار شد، ربیع‌زاده ضمن تبریک روز جهانی عصای سفید به نابینایان، جمعیت 180 هزار نفری روشن‌‌دلان کشور را پاره‏ای از تن مردم ایران دانست.
او با اشاره به رویکرد بانک اقتصادنوین در ایفای مسئولیت‌‏های اجتماعی، گفت: بانک اقتصادنوین ارائه خدمات بانکی باکیفیت به آحاد جامعه را رسالت خود می‌‏داند.
معاون کسب‌‌‌وکار بانک اقتصادنوین ضمن ابراز خرسندی از راه‌‌‌اندازی این سامانه در آستانه روز جهانی عصای سفید، افزود: امیدواریم با توسعه این خدمت در سایر شعب، زمینه برای دسترسی هم‌‌وطنان روشن‌‏دل به خدمات بانکی بیش‏ از پیش فراهم شود.
در ادامه دکتر علی‏اکبر جمالی مدیرعامل انجمن نابینایان، ضمن قدردانی از بانک اقتصادنوین، ابراز امیدواری کرد این سامانه در تمام بانک‏‌های کشور راه‌اندازی شود.
در پایان این مراسم سامانه یادشده توسط مهمانان نابینا افتتاح شد و برخی از خدمات آن به‌ صورت نمادین مورد استفاده قرار گرفت.
گفتنی است سامانه ویژه نابینایان، شامل دو بخش سخت‌‏افزاری و نرم‏‌افزاری است و مانیتور بریل دارد که در فرآیند تبدیل، دو خروجی صوتی و بریل به کاریران خود ارائه می‌‏دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *