پیشنهاد افزایش بنزین سهمیه‌ای وانت‌های حمل میوه به اتاق اصناف

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران گفت: با ارسال نامه به اتاق اصناف ایران خواستار اختصاص سهمیه بنزین به اعضای این اتحادیه به‌منظور جلوگیری از افزایش هزینه تمام‌شده این بخش شدیم.

اخبار بازار – اسدالله کارگر، اظهار داشت: این اتحادیه نامه‌ای به اتاق اصناف نوشته و خواستار دریافت سهمیه بنزین اضافی برای اعضای خود شده است.

وی افزود: اعضای ما روزانه یک تا دو مرتبه با وانت‌بارهای خود برای خرید میوه و تره‌بار از نقاط مختلف تهران به میدان مرکزی میوه مراجعه می‌کنند و برای اینکه هزینه‌های آنها افزایش نیابد لازم است که سهمیه دریافت کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار ادامه داد: از اعضای خود خواسته‌ایم که قیمت محصولات خود را افزایش ندهند اما برای همراهی بیشتر این بخش، این تسهیلات برای آنها لازم است.

وی گفت: اعضای ما خرده‌فروشان سطح شهر هستند که میوه را از میدان مرکزی برای فروش به سطح شهر می‌رسانند، برای این حمل‌ونقل از از وانت‌هایی استفاده می‌کنند که عمده خودروهای آنها بنزین‌سوز است.

کارگر در پاسخ به اینکه بر اساس این طرح اعضای اتحادیه بارفروشان میوه و تره‌بار نیز بنزین سهمیه‌ای دریافت می‌کنند یا خبر اظهار داشت: اعضای اتحادیه بارفروشان برای عرضه محصولات خود در میادین مرکزی به‌طور معمول از خودروهایی با سوخت گازوئیل استفاده می‌کنند به‌طوری که 85 تا 90 درصد حمل‌ونقل آنها از طریق خودروهایی با این سوخت انجام می‌گیرد، بنابراین تأثیری بر قیمت این بخش نخواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران 4 هزار نفر عضو دارد و همچنین پروانه 2 هزار نفر نیز در دست اقدام است و در مجموع 6 هزار نفر عضو داریم.

کارگر درباره اینکه “پیشنهاد دریافت چقدر سهیمه بنزین را داده‌اید؟” گفت: رقمی برای دریافت سهمیه بنزین به اتاق اصناف ارائه نداده‌ایم اما در صورتی که سهمیه وانت‌بارهای اعضای فروشندگان میوه و تره‌بار از 60 لیتر فعلی به 120 لیتر افزایش یابد پاسخگوی نیاز آنها است.

کارگر با تصریح به اینکه تأثیر افزایش قیمت بنزین بر بازار میوه زیاد نیست اما با اختصاص سهمیه مازاد می‌توان از همین مقدار نیز جلوگیری کرد اظهار داشت: هر نیسان‌وانت می‌تواند سه تن محصول را حمل کند که با ضرب و تقسیم این رقم در مابه‌التفاوت بنزین مصرفی هر کیلوگرم میوه یا صیفی رقم قابل توجهی نمی‌شود.

 منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *