امام جمعه موقت تهران:

تشریفات زائد ‌از قوه قضائیه جمع شد‌

امام جمعه موقت تهران گفت: پس از حضور ‌رئیسی در رأس قوه قضائیه، دستگاه قضایی دارای آهنگی نوین شده است، چرا که با تبعیت از سیره رهبر معظم انقلاب اسلامی، تشریفات زائد کاسته شده و همه برای خدا کار می‌کنند.

اخبار بازار – به گزارش اخبار بازار از بندرعباسبه نقل از روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان، همایش اندیشه سیاسی مقام معظم رهبری در برابر تهدیدات فرهنگی و امنیتی با حضور آیت‌اللّه کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و مشاور رئیس قوه قضاییه، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، مسئولان قضایی و اجرایی و اقشار مختلف مردم در بندرعباس برگزار شد.

آیت‌اللّه صدیقی به عنوان سخنران ویژه این همایش با اعلام اینکه پیروی از اندیشه سیاسی مقام معظم رهبری موجب رفع ابهام و افزایش معرفت جامعه اسلامی خواهد شد، خاطرنشان کرد: استمداد از خداوند متعال و تکیه بر توانمندی داخلی، استقامت در مقابل سختی ها، پرهیز از اشرافیگری و ریاست طلبی، ساده زیستی، تعبد و عدالت، دوری از خودباختگی و انفعال مهمترین مؤلفه های اندیشه سیاسی رهبر معظم انقلاب در برابر تهدیدات را تشکیل می دهند.

امام جمعه موقت تهران با اعلام اینکه اگر تمام دنیا هم علیه ما باشند در سایه ولایت فقیه آسیبی نخواهیم دید، اظهار داشت: در موضوع برجام اگر نظارت و تذکرات رهبری نبود خیلی باخته بودیم.

آیت‌الله صدیقی در ادامه افزود: در حوادث اخیر، رهبر انقلاب، فرمان خدا را اجرا کرد و با موضع حکیمانه خود، امنیت مردم را تضمین کرد و ضمن صیانت از وحدت کشور، تهدید و توطئه مذبوحانه دشمن را دفع کرد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به زهد و ساده‌زیستی رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهارداشت: ‌آیت‌الله خامنه‌ای دوری از اشرافیگری را از خانواده و وابستگان خود آغاز کرده‌اند به نحوی که هیچ یک از فرزندان ایشان از خود منزل مسکونی ندارند و در جایی نیز استخدام نیستند و اگر تمام اسباب زندگی رهبر انقلاب را جمع بکنید حتی به اندازه بار یک وانت هم نخواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش دستگاه قضایی در تحقق اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، تصریح کرد: دستگاه قضایی باید بداند که می‌تواند تمام مشکلات مملکت را حل و فصل کند.

آیت‌الله صدیقی یادآور شد: دستگاه قضایی با ویژگی جهادی می‌تواند کشور را نجات دهد، چرا که این دستگاه مرزبان عدالت است و همه مسئولان باید خود را با این موضوع مطابقت بدهند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: خوشبختانه پس از حضور ‌رئیسی در رأس قوه قضاییه، دستگاه قضایی دارای آهنگی نوین شده است، چرا که با تبعیت از سیره رهبر معظم انقلاب اسلامی، تشریفات زائد کاسته شده و همه برای خدا کار می‌کنند.

شایان ذکر است، در ابتدای این همایش، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهارداشت: برنامه‌های فرهنگی در اولویت دستگاه قضایی استان قرار دارد.

وی در ادامه از برگزاری دیدارهای مردمی در راستای تکریم ارباب رجوع و اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان به عنوان مهمترین برنامه های فرهنگی دستگاه قضایی استان هرمزگان نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *