ذخایر نفت خام آمریکا کاهش یافت

اداره اطلاعات انرژی آمریکا گزارش داد ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به 20 دسامبر، 5.5 میلیون بشکه کاهش یافت و به 441.4 میلیون بشکه رسید که با 1.7 میلیون بشکه کاهش مورد انتظار تحلیلگران بسیار فاصله دارد.

اخبار بازار –  اداره اطلاعات انرژی آمریکا گزارش داد از آنجایی‌که پالایشگاه‌ها تولید خود را در نزدیکی پایان سال افزایش دادند، ذخایر نفت آمریکا بیش از انتظار کاهش یافت.

ذخایر نفت در هفته منتهی به 20 دسامبر 5.5 میلیون بشکه کاهش یافت و به 441.4 میلیون بشکه رسید که بسیار با 1.7 میلیون بشکه کاهش مورد انتظار تحلیلگران در نظرسنجی رویترز فاصله دارد.

بر اساس این گزارش، نفت پالایش شده نیز در هفته گذشته 418 هزار بشکه افزایش یافت. نرخ بهره‌وری پالایش در این هفته 2.7 درصد افزایش یافت. به طور کلی نرخ بهره‌وری 93.3 درصد رشد داشت که بالاترین میزان از ماه سپتامبر به شمار می‌رود زیرا پالایشگاه‌ها تولیدات خود را افزایش دادند.

اندرو لیپو، تحلیلگر بازار گفت: «در نهایت، پس از ماه‌ها صبر، ما شاهد این هستیم که تعمیرات پاییزی پالایشگاه‌ها پایان یافت و آنها به تولید بازگشتند که این سبب کاهش چشمگیر ذخایر نفت خام در این هفته شد.»

«متاسفانه، پالایشگاه‌ها در حال تبدیل مازاد نفت خام به ذخایر اضافی بنزین هستند که نشان از خوب نبودن برای حاشیه سود در اوایل سال 2020 دارد.»

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر بنزین آمریکا در این هفته 2 میلیون بشکه افزایش یافت و به 239.3 میلیون بشکه رسید که بالاترین میزان ذخایر از ماه مارس است.

 منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *