علی مطهری:

کاری کنیم وحدتی که پس از شهادت سردار سلیمانی به‌وجود آمده خدشه‌دار نشود

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وحدت خودمان می‌توانیم از ایام‌الله صیانت کنیم، گفت: باید کاری کنیم وحدتی که پس از شهادت سردار سلیمانی به‌وجود آمده خدشه‌دار نشود.

علی مطهری عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه تهران درباره ضرورت صیانت از ایام‌الله، گفت: ایام‌الله روزهایی است که انسان یک امداد الهی را در آن روز احساس می‌کند و این دو روزی که رهبر انقلاب نام بردند همین طور است.  روزی که سردار سلیمانی و همراهانش شهید شدند و به دنبال آن حضور عظیم مردم در مراسم تشییع پیکر ایشان فراتر از یک امر عادی بود، احساس می‌شد که دست خداست که این جمعیت را در ایران و سپس در عراق و بعضی کشورهای دیگر حرکت می‌دهد، برای همین ایشان(رهبر انقلاب) این روز را یوم‌الله دانستند.

وی افزود: همین طور روزی که ما به تلافی این جنایت بزرگ آمریکا، پایگاه عین‌الاسد را با موشک هدف قرار دادیم، این هم از نظر موفقیت عملیات و اینکه با این عملیات اُبهت آمریکا شکسته و این اقدام باعث عقب‌نشینی آمریکا شد، به نظر می‌آمد که باز یک امر غیرعادی است و دست خدا در این قضیه دیده شد، لذا این روزها ایام‌الله است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه روزهایی که خداوند با عنایت خودش یک پیروزی را نصیب مردم مؤمن می‌کند، ایام‌الله است و در قرآن هم آمده که این ایام را یاد کنید، فراموش نکنید و همیشه به یاد داشته باشید، گفت: رهبر انقلاب هم این موضوع را به موقع و به درستی مطرح کردند.

مطهری اضافه کرد: پس از حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی که باعث ناراحتی همه مردم شد، عده‌ای قصد داشتند این موضوع را بهانه کنند و آثار این دو یوم‌الله را از بین ببرند و آن حضور عجیب مردم در صحنه و نیز آن پیروزی نظامی را به فراموشی بسپارند و عده‌ای هم تحت‌تأثیر احساسات وارد میدان شده بودند؛ رسانه‌های خارجی هم خیلی تلاش می‌‌کردند که این دو حادثه مهم و یوم‌الله را تحت‌الشعاع حادثه هواپیما و بعضی اعتراضاتی که بعد از این حادثه در کشور پیدا شد، قرار دهند.

وی اضافه کرد: معتقدم رهبر انقلاب احساس کردند که باید آن دو حماسه و آن دو یوم‌الله تحت‌الشعاع قرار نگیرد و ماندگار شود و خواستند که آن حرکت دشمن را خنثی کنند، لذا تصمیم به حضور در نماز جمعه گرفتند، البته حادثه هواپیما باید همچنان پیگیری شود تا قاصران و مقصران مشخص شوند و دیگر چنین اتفاقی رخ ندهد، مقام رهبری هم گفتند که ابهاماتی در این حادثه وجود دارد.

عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه بر ضروریت صیانت از ایام‌الله تأکید کرد و گفت: با وحدت خودمان می‌توانیم از این ایام‌الله صیانت کنیم، باید کاری کنیم وحدتی که پس از شهادت سردار سلیمانی به‌وجود آمده، خدشه‌دار نشود، یعنی این را از بین نبریم، بالاخره همه اقشار جامعه وارد میدان شدند، حتی کسانی که شاید رابطه خوبی هم با انقلاب نداشتند، اما به خاطر بزرگی جنایت آمریکا وارد میدان شدند و همه از نظام دفاع کردند، این وحدت را باید حفظ کنیم، کسی این حضور مردم را به حساب خودش نگذارد و مصادره به مطلوب نکند، همه واقعا به دنبال هدف‌های انقلاب باشیم.

مطهری همچنین درباره اینکه ایام‌الله چه تأثیری در آینده انقلاب دارد، اظهار داشت: اینها نقطه عطفی است که در تاریخ پیدا می‌شود، سُستی و رخوتی در جامعه پیدا شده بود، مخصوصا بعد از حوادث آبان که مقداری تفرقه ایجاد شده بود، شهادت سردار سلیمانی مسیر را تغییر داد و نقطه عطفی برای انقلاب اسلامی شد، دوباره همان روح حماسه، مقاومت و صلابت به‌وجود آمد و به حالتی که باید داشته باشیم، برگشتیم.

وی ادامه داد: دشمن همیشه از اختلافاتی که گاهی وجود دارد و بعضی از آنها هم طبیعی است، استفاده می‌کند، بالاخره اختلاف نظر در بعضی موضوعات وجود دارد، این هم در هر جامعه‌ای هست و نمی‌توانیم بگوییم که به هیچ‌وجه اختلاف نظر نباشد، این اختلاف نظرها نشان‌‌دهنده وجود آزادی بیان در جامعه و نقطه مثبتی است، غیر از اختلافاتی که ناشی از حب و بغض‌ها و کینه‌های شخصی و ناشی از جنگ قدرت است، ‌اکثر اختلافات به خاطر تشخیص مصلحت‌های گوناگون است، یکی می‌گوید مصلحت این است، دیگری می‌گوید آن است و رسانه‌های خارجی از همین‌ها هم برای ایجاد تفرقه استفاده می‌کنند.

نایب رئیس سابق مجلس در پایان خاطرنشان کرد: وقتی تفرقه ایجاد شد، جامعه ضعیف می‌شود، دشمن کارش همین است و دائم دنبال این است که به مشکل و اختلافی دامن بزند، مردم ما باید هدف اصلی و نقطه دور و نهایی را که مدنظرمان است فراموش نکنند و این اختلافات جزئی را اصیل ندانند، ما از اینها عبور خواهیم کرد، مخصوصا انشاء‌الله با برگزاری یک انتخابات پرشور پیام خوبی به دنیا مخابره خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *