افزایش 20 درصدی قیمت نفت خام آمریکا در هفته گذشته

به دنبال تقویت تقاضا برای سوخت و با کم شدن محدودیت‌های مسافرتی در جهان، قیمت نفت خام آمریکا در روز جمعه 7 درصد و طی هفته گذشته 19.7 درصد افزایش یافت. نفت برنت نیز طی هفته گذشته 5.2 درصد افزایش را ثبت کرد.

اخبار بازار – به دنبال تقویت تقاضا برای سوخت با کم شدن محدودیت‌های مسافرتی در جهان، قیمت نفت خام آمریکا در روز جمعه 7 درصد افزایش یافت و به بالاترین میزان از ماه مارس رسید.

نفت خام آمریکا در هفته گذشته 19.7 درصد رشد قیمتی داشت و نفت برنت 5.2 درصد افزایش قیمت را ثبت کرد و هر دو شاخص نفتی، سومین هفته افزایشی را ثبت کردند.

نفت خام آمریکا 1.87 دلار افزایش یافت و بشکه ای 29.43 دلار فروخته شد. این نوع نفت روز پنج شنبه 9 درصد افزایش قیمت را ثبت کرده بود.

هر بشکه نفت برنت نیز با 1.37 دلار افزایش 32.50 دلار معامله شد. نفت برنت نیز در روز پنج شنبه افزایش 7 درصدی را تجربه کرده بود.

اوپک پلاس برای کم کردن از مازاد عرضه در جهان، از تولید خود کاستند و اکنون نشانه‌هایی از بهبود تقاضا دیده می‌شود. آمارها نشان می‌دهد مصرف روزانه نفت چین نیز در ماه آوریل بهبود یافته، زیرا پالایشگاه ها فعالیت‌های خود را افزایش داده‌اند.

هنوز بازار در مورد شیوع کرونا نگران است زیرا گروه های جدیدی از عفونت در برخی از کشورها که محدودیت ها را کم کرده‌اند، دیده شده است.

کامرزبانک در یادداشتی نوشت: «به لطف برآورد بهتر از وضعیت از سوی آژانس بین المللی انرژی، قیمت نفت به میزان چشم‌گیری از دیروز افزایش یافته است.»

IEA پیش بین کرد ذخایر نفت خام در نیمه دوم سال حدود 5.5 میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

 منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *