دولت و مجلس؛ مقصران آشفتگی بازار مسکن

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مردم مقصر بازار مسکن نیستند، گفت: سیاست‌گذار و دولت مقصر هستند که آب گل‌آلود را شفاف نکردند. این ایرادی است که به مجلس و دولت برمی‍‌گردد؛ تقصیر را گردن مردم نیندازیم.

اخبار بازار سید احسان خاندوزی در بخشی از یک برنامۀ زنده تلویزیونی، درباره وضعیت بازار مسکن، گفت: مردم نه تنها در بازار مسکن مقصر نیستند؛ حتی اگر آن چند هزار دلال و سودگران بازار مسکن که در این روزهای تلخ بر سر مسکن کشور بلا می‌آورند، باز هم سیاست‌گذار مقصر است.   وی درباره چرایی مقصر بودن سیاست‌گذار، افزود: چون باید به گونه‌ای ‌سیاست‌گذاری می‌کرد که دلال بداند همان‌طوری که وارد بازار شفاف کشور شود، رصد می‌شود که چه میزان خرید و فروش داشته و میزان مابه‌التفاوت سودش چقدر بوده است.   دلالان در آب گل‌آلود اطلاعات اقتصادی کشور بر سر مردم بلا می‌آورند خاندوزی اظهار داشت: دلالان در آب گل‌آلود اطلاعات اقتصادی کشور بلایی بر سر مردم می‌آورند که هم اکنون شاهد آن هستیم.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: سیاست‌گذار و دولت مقصر هستند که آب گل آلود را شفاف نکردند، طوری وضع نکردند تا عایدات مالیاتی و … اجازه خروج همه ماهی‌ها را ندهند. این ایرادی است که به مجلس و دولت برمی‍گردد و تقصیر را گردن مردم نیندازیم.

 منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *