نوسان قیمت دلار در مرز ۲۹ هزار تومانی

بازار ارز امروز (دوشنبه) نیز شاهد افزایش قیمت دلار و یورو بود. در حالی که صرافی‌های بانکی دلار را به قیمت ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رساندند، در بازار غیررسمی قیمت دلار حدود ۴۰۰ تومان بالاتر از مرز ۲۹ هزار تومان در حال معامله است.

اخبار بازار – امروز (هفتم مهر) صرافی‌های بانکی در ابتدای روز با فروش دلار در قیمت ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان کار خود را آغاز کردند، اما اکنون در ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه، پس از افزایش  قیمت ۲۰۰ تومانی به بهای ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد. قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها نیز اکنون ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان است. این ارقام ۲۵۰ تومان بیشتر از نرخ روز گذشته صرافی‌های بانکی در این زمان است.

همچنین تابلوی صرافی‌های بانکی برای خرید و فروش یورو نیز نسبت به روز گذشته در این ساعت شاهد افزایش ۲۵۰ تومانی‌ بود. در این صرافی‌ها اکنون هر یورو به بهای ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری و با قیمت ۳۳ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می‌رود. این در حالی است که در ابتدای روز قیمت یورو ۲۰۰ تومان کمتر از این ثبت شده بود.

 مشاهدات از بازار غیررسمی ارز حکایت از افزایش قیمت دلار در کانال ۲۹ هزار تومان دارد. معاملات روز گذشته در حالی پایان یافته بود که دلار در ادامه مسیر افزایش قیمت خود در محدوده قیمت ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان معامله ‌شد. اما امروز بازار غیررسمی که کار خود را با قیمت معادل شب قبل آغاز کرده بود و به کاهش قیمت تمایل نشان نداد و در ساعت تنظیم خبر دلار با قیمت ۲۹ هزار و ۳۹۰ تومان خرید و فروش می‌شود.

علاوه براین در سامانه سنا طی در روز کاری گذشته (ششم مهر)، یورو به مبلغ میانگین ۳۳ هزار تومان به فروش رفت و برای فروش دلار نیز میانگین ۲۸ هزار و ۴۴۶ تومان ثبت شد.

در سامانه نیما نیز طی روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو با میانگین قیمت ۲۷ هزار و ۴۶۶ تومان ثبت شد. که یک هزار و ۲۰۰ تومان کمتر از روز قبل از خود است. حواله دلار نیز در روز معاملاتی گذشته، به میانگین قیمت ۲۳ هزار و ۸۲۴ تومان خریداری شد و برای فروش دلار قیمتی ثبت نشد.

 منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *